Buty i torebka – duet idealny

Buty i torebka – duet idealny


RSMB Gabriela Dmowska, Doradztwo wizerunkowe

Buty i torebka -duet idealny, RSMB Gabriela Dmowska

Buty i torebka – duet idealny 🙂 Czy aby na pewno ?

Czy można nazwać idealnym coś, co często spędza nam sen z powiek? Z doświadczenia moich Klientów, moich osobistych, z korespondencji, którą dostaję często od nieznanych mi osób z prośbą o poradę, wynika, że znalezienie złotego środka w doborze torebki do butów to nie jest wcale takie proste.

To kolejny temat, który wzbudza wiele emocji, pojawia się w wielu kobiecych dyskusjach, jest obecny podczas szkoleń i moich warsztatów wizerunkowych.

Niby wszystkie świetnie wiemy jak ma wyglądać sukienka, zestaw biznesowy czy kostium w stylu casual w połączeniu z dodatkami takimi jak buty czy torebka, a jednak jak przychodzi co do czego – to stoimy przed lustrem i myślimy i myślimy….i się stresujemy…..ostatecznie wychodzimy z domu i z tyłu głowy wciąż mamy poczucie niepewności, co do swojego wyboru….

  • Czy kolor butów powinien być w kolorze torebki ?
  • A może torebka zupełnie w innym odcieniu niż buty ?
  • Czy można miksować różne style ? I jak je łączyć ?

Też tak masz ?

Zapytam przewrotnie – a po co Ci to ?

Po co Ci ta niepewność ? Niepewność, która powoduje, że nie jesteś do końca sobą ?

Te osoby, które miały okazję pracować ze mną – wiedzą, że cenię sobie najbardziej na świecie autentyczność i bycie w zgodzie ze sobą. Bardzo ważna, a może najważniejsza jest świadomość , w czym czuję się dobrze i co mi służy.

Dlatego też, zawsze od rozmowy/wywiadu zaczyna się każda sesja stylu, analiza kolorystyczna, personal shopping –  praca nad wizerunkiem.


OBALAMY MITY


Twoja torebka powinna współgrać z całą stylizacją – i niekoniecznie mają być to buty. Możesz kolorem torebki zbliżyć się do apaszki. Generalnie odchodzi się od nudnego łączenia butów z torebkami w tym samym kolorze.

Pozbądź się przekonania, że buty muszą być w kolorze torebki !


A GDYBY TAK POEKSPERYMENTOWAĆ ? 


Zachęcam Cię do szukania ciekawych i oryginalnych rozwiązań.

Spróbuj połączyć torebkę we wzory np. motywy zwierzęce, flamingi ze szpilkami. Będziesz postrzegana jako osoba kreatywna i interesująca.

A może mała kopertówka do conversów? Odważnie ? I oto chodzi 🙂

Zbliża się lato – aż się chce wypróbować czegoś nowego 🙂

Znajdź coś takiego, co Cię wyróżni! Co będzie Twoim znakiem rozpoznawczym!

RSMB Gabriela Dmowska, Doradztwo wizerunkowe

Buty i torebka-duet idealny, RSMB Gabriela Dmowska

Co to mogło by być ? Pomyśl….


KLASYKA SIĘ ZAWSZE OBRONI


Jeśli natomast jesteś osobą, która nie lubi eksperymentów najbezpieczniejszym wyjściem  jest pozostanie przy klasycznym rozwiązaniu. – buty i torebka w jednym kolorze.

Jeśli wiesz, że to właśnie klasyka jest dla Ciebie najlepsza i tylko w takich zestawieniach czujesz się pewnie – to jak najbardziej podążaj za swoją intuicją.

I nie przejmuj się absolutnie, jeśli słyszysz, że to nie jest tredny, ze nie modne , ze passe, że nudne – moim zdaniem taki klasyczny zestaw zawsze się obroni.

Poza tym najważniejsze to się dobrze czuć w tym, co na sobie mamy 🙂 🙂 🙂

I co Ty na to?

Pozdrawiam serdecznie,

Gabi Dmowska

 

Comments are closed.