Nowy Rok – przestrzeń na „nowe”

Nowy Rok – przestrzeń na „nowe”

Przegląd szafy - coaching wizerunkuNowy rok przynosi często naturalną skłonność do podejmowania „akcji” pod tytułem postanowienia noworoczne, co za tym idzie do zmotywowania się, w jakiś sposób, aby zrobić krok w kierunku poprawy w jakiejś dziedzinie. Dotyczy to różnych sfer naszego życia – począwszy od pracy nad kondycją fizyczną, zmianą diety, nauką języków poprzez rozwój osobisty. Pragniemy uporządkować i zmienić coś na lepsze w naszym dotychczasowym życiu. Jedni stawiają sobie bardzo ambitne cele, drudzy mniej, a kolejni nie stawiają ich wcale. Wszystko zależy od nas samych. A jak jest u Ciebie? Do jakiej grupy możesz się zaliczyć? Jakie cele stawiasz sobie na ten Nowy Rok?

Myślenie nad życiowymi porządkami to również dobry czas na porządki w swoim otoczeniu. Może warto iść za ciosem? Nowy Rok to idealny czas na otwarcie szaf i pozbycie się zakurzonych stosów ubrań, których nie masz odwagi z jakiegoś powodu ruszyć. Niech to będzie prawdziwe oczyszczenie i znalezienie przestrzeni do oddychania! Spróbuj przez chwilę pomyśleć jak się poczujesz, kiedy w Twojej szafie będą znajdować się tylko rzeczy, które lubisz i nosisz? Jakie uczucie będzie Ci towarzyszyło, kiedy będziesz mieć miejsce na nowe ciuchy? Czym to będzie dla Ciebie? Pomyśl chwile!

Patrząc na swoje osobiste doświadczenia oraz doświadczenia z pracy ze swoimi klientami śmiało mogę powiedzieć, że nie ma wspanialszego uczucia niż pozbycie się tego, co nam „zawadza” lub zrobienie miejsca na nowe.

Niejednokrotnie przegląd szafy jest pierwszym krokiem, (oczyszczającym) do realizacji dalszych działań pracy nad sobą i rozwojem osobistym. Czasem przeglądem szafy kończymy jakiś etap życiowy.

Ten niesamowity błysk w oku, uśmiech i spokój, który towarzyszy nam po zakończonym przeglądzie szafy daje mi osobiście tyle satysfakcji oraz utwierdza w przekonaniu, że warto dokonywać wyborów w dążeniu do realizacji swoich życiowych celów.

Ponad trzy lata temu dokonałam świadomego wyboru zmiany swojej zawodowej drogi, która nie zawsze jest kolorowa, czasem jest kręta, czasem pod górę. Jedno, co mogę na tę chwilę powiedzieć – to jest moja najlepsza droga jaką mogłam wybrać, na którą mam 100% wpływ i to ja decyduję jak będzie wyglądać!

DrogaBo nie jest ważne, jaką drogę wybierzesz – najważniejsze, że to będzie Twoja droga i to Ty postawisz na niej swój pierwszy krok!

I tego właśnie Kochani Wam życzę w tym Nowym Roku – dokonywania wyborów i stawiania sobie osobistych celów zgodnych w Wami!

Pozdrawiam serdecznie,

Gabriela Dmowska

Comments are closed.