Spodnie burberry, a rozmowa o pracę

Spodnie burberry, a rozmowa o pracę

RSMB Gabriela Dmowska, Doradztwo Wizerunkowe

Spodnie burberry a rozmowa o pracę, RSMB Gabriela Dmowska

           

Czas na kolejny STYLOWY SOS 🙂

Dziś chciałabym się z Tobą podzielić jednym z ostatnich zapytań jakie dostałam – pytanie, moim zdaniem bardzo ważne i jakże zachęcające do głębszego przeanalizowania.


” Cześć Gabi, dzisiaj wywiązała się dyskusja na temat spodni w kratkę burberry w odniesieniu do okazji jaką jest rozmowa o pracę. […] bardzo Cię proszę o opinię na ten temat. Będę Ci bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, B”


 

Na początek dobrze odpowiedzieć sobie  na kilka pytań:


DO JAKIEJ FIRMY UBIEGASZ SIĘ O PRACĘ ?


Jeśli jest to instytucja finansowa, bank, firma consultingowa sugerowałabym bardziej klasyczny zestaw i stonowane kolory.

Jeśli jest to dom mediowy, agencja reklamowa, dział marketingu nie widzę przeciwskazań, aby takie spodnie założyć.


NA JAKIE STANOWISKO SIĘ UBIEGASZ?


Dobrze jest przed rozmową zrobić krótki rekonesans odnośnie kultury środowiska pracy firmy, do której ubiegasz się o pracę.

Jeśli jest to stanowisko juniorskie, specjalisty itd. warto wiedzieć czy obowiązuje jakiś ściśle określony dress code czy też nie.

Jeśli zaś jesteś wysokiej klasy managerem, top managerem nie bałabym pokazać się w mocnym akcencie – chociażby w  naszej kracie. Pracodawcy  szukają również osobowości,  liderów, którzy potrafią  się wyróżnić i podkreślić swoje kompetencje i stanowisko odpowiednim strojem. Krata na pewno sprawi, że się wyróżnisz.

Pisałam o tym tutaj: http://rsmb-style.pl/dress-code-w-korporacji/

 


Z KIM BĘDZIE ROZMOWA ? KTO BĘDZIE PO DRUGIEJ STRONIE ?


Zawsze podkreślam, że najważniejsza jest autentyczność. Jeśli nosisz kratę na co dzień, jest to Twój styl, znak rozpoznawczy, to krata się zawsze „obroni”. Czasem o przyjęciu oferty decyduje drobny, wydawałoby się nieistotny szczegół. Jak się okazuje później – istotny dla rekrutującej nas osoby.

Natomast jeśli spodnie w kratę mają Ci „przeszkadzać” w rozmowie, ponieważ Twoje myśli będą skierowane właśnie w tym kierunku – nie polecam. Twój rozmówca wyczuje Twój niepokój oraz brak koncetracji.

Krata nie jest łatwa – może wzbudzać kontrowersje więc jeśli nie czujesz się do końca pewnie czy będzie odpowiednia – zdecydowanie polecam założyć klasyczną stylizację. Jeśli przed rozmową wahasz się jeszcze, które spodnie założyć – wybiesz klasyczne cygaretki, chinos’y w granacie, szarościach, beżu.

Najważniejsze jest poczucie komfortu i pewność, że to co masz na sobie jest dobre dla Ciebie. Będziesz w stanie skupić się na rozmowie i tym, co jest w danej chwili najważniejsze.

Pamiętaj! Ubranie jest dopełnieniem Twoich kompetencji – nie odwrotnie!

 

Życząc powodzenia podczas ważnych spotkań,  serdecznie pozdrawiam 🙂

Gabriela Dmowska

 

Comments are closed.